fbpx
 

Financování léčby IVF pojišťovnami

20. 12. 2022
https://www.stellart-clinic.cz/wp-content/uploads/2022/12/stellart_cena_ivf_tiny.jpg

S financováním léčby IVF Vám může pomoci zdravotní pojišťovna

Léčba pomocí metody IVF může být jak zátěží psychickou, tak ale i finanční. Mnohdy je otázka financí důvod, proč se pár rozhodne léčbu nepodstoupit. Pokud váháte s léčbou neplodnosti z důvodu vysoké finanční náročnosti, nejprve se ujistěte, zda nemáte nárok na příspěvek od své zdravotní pojišťovny. Ta může velice významně přispět k úhradě až 4 cyklů IVF léčby, ať už s vlastními nebo darovanými reprodukčními buňkami.

Podmínky příspěvku od pojišťovny

Hlavní podmínkou, kterou zdravotní pojišťovny zohledňují, je věk. Pojišťovny přispívají ženám ve věku 21 až 40 let, nejpozději tedy 39 let a 365 dní. V případě neplodnosti způsobené oboustrannou neprůchodností vejcovodů je příspěvek možný již ve věku 18 let. Žena může od své zdravotní pojišťovny žádat příspěvek až na 4 cykly neboli pokusy o umělé oplodnění, pokud v prvních dvou cyklech bylo vloženo do dělohy pouze jedno embryo. Pokud se rozhodne pro vložení dvou embryí, může očekávat příspěvek pouze na 3 cykly léčby.

Na co pojišťovny přispívají?

Pokud splňujete výše uvedené podmínky, pojišťovna proplácí jak samotnou léčbu IVF, tak částečně i léky a to individuálně dle anamnézy a dle množství potřebných léků. Vycházejte tedy z předpokladu, že léky nad rámec hrazené léčby, je nutné uhradit z vlastních zdrojů. Částka ale bude zanedbatelná ve srovnání s částkou, kterou uhradí pojišťovna.

Jak o příspěvek žádat?

O příspěvek na léčbu žádat nemusíte. Prvním krokem je navštívit centrum asistované reprodukce (CAR). Po konzultaci a vstupních vyšetřeních na základě anamnézy, doporučí lékař léčbu pomocí IVF a CAR odesílá žádanku na příslušnou zdravotní pojišťovnu. Jakmile je žádanka schválená, je klientka informována a léčba může začít.

Naše centrum spolupracuje s těmito zdravotními pojišťovnami:

 • VZP
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
 • RBP zdravotní pojišťovna
 • OZP – Odborová zdravotní pojišťovna

Potřebujete-li doplnit informace, obraťte se na nás, rádi Vám vše vysvětlíme.

Kontaktujte nás
a udělejte první krok na cestě k vlastní rodině!

  * - povinná položka

  image-decoration
  image-decoration

  Zavolejte nám

  +420 417 539 903

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  image-decoration