fbpx
 

Alternativní podpůrné metody

image-decoration

Naším úkolem je maximálně zvýšit šance na úspěšnou léčbu našich klientů, proto jsme se rozhodli spojit síly s odborníky východní medicíny, kteří se specializují na podpůrné metody léčby neplodnosti. Těmi nejúčinnějšími z našeho pohledu jsou rehabilitační cvičení, akupunktura, bylinková terapie a hormonální jógová terapie.

 • rehabilitační cvičení
 • akupunktura
 • bylinky

Těmto metodám se věnuje MUDr. Daniela Šindelářová, uznávaná specialistka na akupunkturu, alternativní způsoby léčby a podporu plodnosti, spolupracující s rodinnou rehabilitační klinikou Medic Area v Teplicích (https://www.medicarea.cz/). Klinika je zaměřená na celou řadu onemocnění pohybového aparátu a na ženy, které nemohou otěhotnět, těhotné a ženy po porodu. Kromě léčebných procedur klinika také nabízí wellnes a masáže.

header-image

Rehabilitační cvičení

Mezi nejznámější rehabilitační metody podpory plodnosti patří bezesporu Metoda Ludmily Mojžíšové. Tato komplexní léčba zahrnuje manuální techniky, mobilizace páteře, křížokyčelního skloubení, uvolnění blokád žeber a nácvik cvičební sestavy. Je určena pro pacienty s diagnosou

 • funkční sterilita
 • neprůchodnost vejcovodu
 • opakované potraty
 • bolesti kostrče
 • obrácená poloha dělohy

Doporučíme vám čaje a přírodní preparáty na podporu plodnosti a ovulace. Je vhodné kombinovat se cvičením pánevního dna, s baňkováním nebo tejpováním v oblasti břicha nebo páteře.

Akupunktura

Tento obor tradiční východní medicíny je starý více než 5000 let, právě proto je tak dokonale propracovaný. Při léčbě akupunkturou se zohledňují i výsledky moderní medicíny je tedy možný i souběh obou léčebných metod. Akupunktura dokáže zvýšit hladinu endorfinů v krvi. Ty následně ovlivňují sekreci steroidních hormonů a regulují menstruační cyklus i ovulaci. Akupunktura také prokrvuje dělohu a zvyšuje vnímavost děložní sliznice. Nejefektivněji akupunktura pomáhá, ve spojení s čínskými bylinkami. Příznivý vliv této metody prokázala celá řada studií.

Bylinky

Jako doplněk k léčbě neplodnosti jsou vhodné bylinné směsi určené k detoxikaci organismu, posílení imunitního systému, upravení hormonální hladiny a hlavně mohou pomoci navodit tolik důležitou psychickou pohodu.

Hormonální jógová terapie

Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues představuje přirozenou terapii, jež vychází z jógy a která aktivuje či obnovuje tvorbu ženských pohlavních hormonů.

Hormonální jógová terapie reaktivuje vaječníky a zvyšuje hladinu ženských pohlavních hormonů. Což může mít příznivý vliv na plodnost ženy.

Pro zvýšení účinnosti postupu a pro dosažení rychlejších výsledků, jsou v sérii cvičení použity techniky z jiných druhů jógy: dynamické ásany z kundalini jógy a tibetská technika práce s energií.

Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

Sestavu mohou školit pouze certifikované lektorky samotnou autorkou sestavy!

Naše klinika spolupracuje s mladou certifikovanou lektorkou Mgr. Veronikou Hrabákovou ze studia Jóga v Teplicích. Více informací naleznete na www.jogatecka.cz nebo www.veronikahrabakovapoweryoga.cz .

Mgr.Veronika Hrabáková – lektorka hormonální jógové terapie

Mgr.Veronika Hrabáková – lektorka hormonální jógové terapie

Kontaktujte nás
a udělejte první krok na cestě k vlastní rodině!

  * - povinná položka

  image-decoration
  image-decoration

  Zavolejte nám

  +420 417 539 903

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  image-decoration