fbpx
 

Granocyte

image-decoration

Granocyte (Granozyte) – jedna z možností imunoterapie v rámci IVF

Embryo představuje velkou výzvu pro ženský imunitní systém. Vzhledem k tomu, že mateřská a otcovská část jsou v embryu kombinovány, imunitní systém by měl rozpoznat tohoto “vetřelce” jako cizího a odmítnout ho.

Embryo během implantace vyšle do těla ženy mediátory, které zahájí imunitní reakci. Ženské tělo pak začne produkovat Fc-blokující protilátky. Ty brání tomu, aby bylo embryo rozpoznáno imunitním systémem jako cizí těleso a bylo odmítnuto.

Pokud je však tato reakce slabá anebo chybí, imunitní systém produkuje takzvané zabijácké buňky (NK – killers), které způsobují odmítnutí, což vede k selhání implantace, nebo potratu. Imunoterapie potlačuje nežádoucí odmítnutí a může pomoci zabránit této reakci těla.

Imunologické vyšetření je doporučováno provést v následujících případech:

 1. při 3 a více opakovaných spontánních potratech či zamlklých těhotenstvích
 2. při 3-4 a více neúspěšných transferech embrya v rámci IVF
 3. nedojde – li k otěhotnění i přes dobrou plodnost obou partnerů
 4. při kombinaci výše uvedených skutečností

Pokud se ukáže, že příčinou neotěhotnění může být nežádoucí imunitní reakce, je vhodné nasadit imunoterapii. Standardními léky jsou v těchto případech kortikoidy v kombinaci s minihepariny.

A zcela specifické skupině pacientek s deficitem určitých skupin KIR – genů dnes může pomoci lék typu Granocytu (Granozytu), který stimuluje tvorbu ženských imunitních buněk a má u dané skupiny pacientek podle dostupných výsledků ve studiích cca 70% úspěšnost co do počtu vzniklých těhotenství, což můžeme potvrdit z naší vlastní zkušenosti.

Granocyte - IVF method

Kontaktujte nás
a udělejte první krok na cestě k vlastní rodině!

  * - povinná položka

  image-decoration
  image-decoration

  Zavolejte nám

  +420 417 539 903

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  image-decoration