Přijímáme nové pacientky na gynekologii - objednáváme na přesný čas. Spolupracujeme se všemi pojišťovnami. Tel: 417 539 915
 

IVF - Oplodnění in vitro

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

IVF (In Vitro Fertilisation)

IVF je proces, během kterého se vajíčko oplodňuje spermatem mimo tělo ženy (in vitro). Jedná se o jednu z hlavních metod asistované reprodukce používaných k léčbě neplodnosti.

Tato metoda zahrnuje hormonální stimulaci vaječníků za účelem produkce více folikulů na povrchu vaječníku, ze kterých je možné získat větší počet vajíček.

Stimulace je sledována ultrazvukem. Když folikuly dosáhnou požadované velikosti, nastává fáze přípravy na odběr vajíček – OPU. Pacientce je podána injekce hCG hormonu (36 až 40 hodin před odběrem vajíček).

Partner musí být přítomen v den OPU, aby mohl poskytnout vzorek spermií (pokud se pár nerozhodne použít zamražené nebo darované spermie). Po OPU je pár informován o množství a kvalitě vajíček a embryolog zvolí vhodné laboratorní metody (ICSI, PICSI, AH, Embryoscope, EmbryoGlue, IMSI, EC…) s přihlédnutím k přání klienta.

Odběr vajíček (OPU – ovum pick up)

Vajíčka se odebírají v celkové anestezii a postup trvá 15 až 30 minut. Po OPU je pacientka přemístěna do dospávací místnosti, kde odpočívá po dobu 2 hodin a pak může jít domů se svým doprovodem.

Partner musí být přítomen v den OPU, aby mohl poskytnout vzorek spermií. Po OPU je pár informován o množství a kvalitě vajíček a embryolog zvolí použití speciálních laboratorních metod (ICSI, PICSI, AH, Embryoscope, EmbryoGlue, IMSI, EC…)

https://www.stellart-clinic.cz/wp-content/uploads/2022/08/ivf.jpg

Postup léčby

Krok 1

Konzultace s lékařem

Na vstupním pohovoru se dozvíte vše, co Vás zajímá o léčbě IVF, lékař Vám podrobně vysvětlí, jaká vyšetření budou potřebná a seznámí Vás s průběhem léčby. Máte prostor na dotazy, kterých je jistě spousta.

Krok 2

Vyšetření / zjištění příčiny neplodnosti

Lékař doporučí veškerá potřebná vyšetření (odběry krve, ultrazvuk a jiné), aby co nejlépe diagnostikoval příčinu Vašeho neúspěchu při snaze o miminko. Vyšetření se netýkají pouze ženy, ale také muž by měl podstoupit SPERMIOGRAM k vyloučení snížené plodnosti nebo neplodnosti z jeho strany.

Krok 3

Zahájení léčby / vyzvednutí léků

Na základě vyšetření, vyhotoví lékař stimulační protokol, kterým se bude Vaše léčba řídit. Vydá Vám potřebné léky, vysvětlí jejich aplikaci a pravidla užívání a uchovávání. Hormonální léčba zabezpečí větší počet zralých vajíček vhodných k oplodnění

Krok 4

Kontrolní ultrazvuková vyšetření

V průběhu léčby lékař pomocí ultrazvuku sleduje stav dělohy a vaječníků. Jedním z hlavních faktorů je velikost a počet folikul (obal vajíčka), pokud je velikost a počet optimální, může se naplánovat termín odběru vajíček OPU.

Krok 5

OPU – odběr vajíček

Zákrok probíhá v krátké celkové anestezii a trvá zhruba 15 minut. Během zákroku lékař pomocí tenké jehly a ultrazvuku odebere folikulární tekutinu spolu s oocyty (vajíčky).
V den OPU je nutná přítomnost partnera k odevzdání vzorku spermií, kterými budou punktovaná vajíčka oplodněna – neplatí při použití darovaných nebo zmražených spermiích.

Krok 6

Oplodnění vajíček/ kultivace embryí

V laboratorních podmínkách, za pomocí speciálních metod, oplodní embryologové punktovaná vajíčka spermiemi Vašeho partnera nebo darovanými. Embrya se vyvíjí až 5 dní a během kultivace jsou neustále monitorována. O vývoji Vám budou průběžně podávány informace.

Krok 7

ET / Embryotransfer

Termín ET určuje lékař po konzultaci s embryologem. Zákrok probíhá na zákrokovém sálku, bez narkózy a trvá přibližně 10 min. Při zákroku je možná přítomnost partnera.
Embryolog Vám sdělí informaci o stavu a kvalitě transferovaného embrya. Po zákroku následuje 30 minutový odpočinek a po poučení odcházíte domů.

Krok 8

Těhotenský test

Po 14 dnech následuje první těhotenský test z moči. Přesné datum je uvedeno v závěrečné zprávě. V případě negativního testu z moči, i přesto podstupte krevní test HCG. Tento odběr je důležitý pro potvrzení těhotenství, ale zároveň pro vyloučení biochemického či mimoděložního těhotenství!

[bold_timeline_item_button title=“Expand“ style=““ shape=““ color=““ size=“inline“ url=“#“ el_class=“bold_timeline_group_button“]

Kontaktujte nás
a domluvme se na vaší cestě za snem

  * - povinná položka

  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

  Zavolejte nám

  +420 417 539 903

  Copyright 2022 Stellart s.r.o.

  Copyright 2022 Stellart s.r.o.

  bt_bb_section_top_section_coverage_image