fbpx
 

IVF - Oplodnění in vitro

image-decoration

IVF (In Vitro Fertilisation)

IVF je proces, během kterého se vajíčko oplodňuje spermatem mimo tělo ženy (in vitro). Jedná se o jednu z hlavních metod asistované reprodukce používaných k léčbě neplodnosti.

Tato metoda zahrnuje hormonální stimulaci vaječníků za účelem produkce více folikulů na povrchu vaječníku, ze kterých je možné získat větší počet vajíček.

Stimulace je sledována ultrazvukem. Když folikuly dosáhnou požadované velikosti, nastává fáze přípravy na odběr vajíček – OPU. Pacientce je podána injekce hCG hormonu (36 až 40 hodin před odběrem vajíček).

Partner musí být přítomen v den OPU, aby mohl poskytnout vzorek spermií (pokud se pár nerozhodne použít zamražené nebo darované spermie). Po OPU je pár informován o množství a kvalitě vajíček a embryolog zvolí vhodné laboratorní metody (ICSI, PICSI, AH, Embryoscope, EmbryoGlue, IMSI, EC…) s přihlédnutím k přání klienta.

Odběr vajíček (OPU – ovum pick up)

Vajíčka se odebírají v celkové anestezii a postup trvá 15 až 30 minut. Po OPU je pacientka přemístěna do dospávací místnosti, kde odpočívá po dobu 2 hodin a pak může jít domů se svým doprovodem.

Partner musí být přítomen v den OPU, aby mohl poskytnout vzorek spermií. Po OPU je pár informován o množství a kvalitě vajíček a embryolog zvolí použití speciálních laboratorních metod (ICSI, PICSI, AH, Embryoscope, EmbryoGlue, IMSI, EC…)

IVF method image

Postup léčby

Krok 1

Konzultace s lékařem

Při prvním setkání s naším specialistou získáte komplexní informace o léčbě IVF. Lékař vám podrobně objasní potřebná vyšetření a průběh léčby. Váš zájem a otázky jsou pro nás prioritou, proto na konzultaci máte dostatek prostoru na jakékoliv dotazy.

Krok 2

Diagnostika neplodnosti

Náš lékař navrhne kompletní řadu testů, včetně odběrů krve a ultrazvukových vyšetření, aby přesně určil příčiny vašeho neúspěchu při snaze o miminko. Tyto testy se týkají obou partnerů, přičemž muži podstupují vyšetření spermiogramem, který hodnotí kvalitu spermií.

Krok 3

Zahájení léčby

Na základě výsledků vyšetření lékař připraví individuální stimulační protokol. Budete informováni o tom, jak správně aplikovat a skladovat předepsané léky, které zvýší šance na získání zdravých vajíček.

Krok 4

Kontrolní ultrazvuková vyšetření

Během léčby pravidelně monitorujeme velikost a počet folikulů ve vaječnících. Optimální velikost a počet nám umožní naplánovat ideální termín pro odběr vajíček.

Krok 5

OPU – odběr vajíček

Zákrok se provádí pod krátkou anestézií a trvá asi 15 minut. Pomocí ultrazvuku a tenké jehly odstraníme folikulární tekutinu spolu s vajíčky. Ve stejný den je potřeba, aby partner poskytl čerstvý vzorek spermií, pokud nepoužíváte darované nebo zmražené spermie.

Krok 6

Oplodnění a kultivace embryí

V naší laboratoři embryologové oplodní vajíčka pomocí nejnovějších technik. Embrya se vyvíjejí pod dohledem až pět dní. O jejich vývoji budete pravidelně informováni.

Krok 7

ET / Embryotransfer

Termín embryotransferu určí lékař po konzultaci s embryologem. Zákrok probíhá v našem zákrokovém sále bez použití narkózy a trvá jen 10 minut. Váš partner může být přítomen, aby vás podpořil. Po krátkém odpočinku obdržíte všechny potřebné informace pro další kroky a můžete se bez obav vrátit domů.

Krok 8

Těhotenský test

Dva týdny po zákroku si uděláte těhotenský test. Doporučujeme také krevní test HCG, který potvrdí těhotenství a vyloučí případné komplikace, i když test z moči vyjde negativně. Tento odběr je důležitý pro potvrzení těhotenství, ale zároveň pro vyloučení biochemického či mimoděložního těhotenství.

[bold_timeline_item_button title=“Expand“ style=““ shape=““ color=““ size=“inline“ url=“#“ el_class=“bold_timeline_group_button“]

Kontaktujte nás
a udělejte první krok na cestě k vlastní rodině!

  * - povinná položka

  image-decoration
  image-decoration

  Zavolejte nám

  +420 417 539 903

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  image-decoration