Přijímáme nové pacientky na gynekologii - objednáváme na přesný čas. Spolupracujeme se všemi pojišťovnami. Tel: 417 539 915
 

Speciální laboratorní metody

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

IMSI (intracytoplazmatická injekce morfologicky vybraných spermií)

Při této metodě, využíváme speciální mikroskop, který se používá při podrobném vyhodnocování kvality spermií při vysokém zvětšení (6,000 x).

Prodloužená kultivace (EC)

Kultivace embryí v laboratorních podmínkách bývá nejčastěji 3 až 5 dní ode dne odběru vajíček. Dnes se používá především 5 denní kultivace, neboť umožňuje kontrolu a následný výběr nejvhodnějších embryí k transferu (přenosu do dělohy).

Určení optimálního dne pro přenos embryí je zcela individuální a může se při opakování IVF cyklu lišit.

https://www.stellart-clinic.cz/wp-content/uploads/2022/07/Laborator-1-640x640.jpg

Asistovaný hatching (AH)

Asistovaný hatching je mikromanipulační technika ovlivňující úspěch léčby neplodnosti. Embryo se do určité velikosti vyvíjí pod pevným obalem. Jestliže má dojít k těhotenství, musí embryo po přenosu do dělohy tento obal (zona pellucida) opustit a uhnízdit se do děložní sliznice.

U některých žen může dojít k selhání implantace embrya z důvodu příliš pevné nebo silné zony pellucidy. Pomocí mikropipety dojde k šetrnému naříznutí obalu a uvolnění cesty pro embryo. Při asistovaném hatchingu nemůže dojít k poškození embrya.

O tom, zda bude tato metoda použita, rozhoduje embryolog na základě posouzení vývoje embrya a souhlasu léčeného páru.

Hormonální léčba

Při léčbě neplodnosti se používá hormonální léčba (stimulace), která způsobí, že se ve vaječnících nejednou vyvíjí a dozrává více vajíček. O začátku stimulace a délce podávání hormonálních preparátů rozhoduje lékař v návaznosti na zjištěná vyšetření a zdravotní stav ženy.

Průběh stimulace vaječníků sleduje lékař ultrazvukem. Při tomto vyšetření hodnotí výšku děložní sliznice, měří velikost foliklů (dutinky s tekutinou, ve kterých se vajíčko vyvíjí), kontroluje jejich počet a eventuálně sleduje hladiny hormonů v krvi.

EmbryoGlue

EmbryoGlue je speciální kultivační médium určené k přenosu embryí přímo do dělohy. Toto médium obsahuje všechny živiny a zdroje energie pro optimální vývoj embryí. Ve vyšší koncentraci také obsahuje látku hyaluronan, která se běžně vyskytuje ve folikulární tekutině ve vejcovodech a v děloze, kde vytváří prostředí se zvýšenou viskozitou.

Použitím média EmbryoGlue během přenosu do dělohy ženy se zvyšuje šance na otěhotnění než při použití média bez obsahu hyaluronanu. Kultivační médium lze použít jak u čerstvých tak i zamražených embryí.

EmbryoScope

Embryoskop (EmbryoScope) je zařízení skládající se z inkubátoru, mikroskopu, kamery a počítače, které umožňuje kontinuální sledování (monitoring) a hodnocení vývoje embryí. To vše bez toho, aby do jejich prostředí embryolog jakkoliv zasahoval. Vše se zaznamenává do počítače ve speciálním programu.

Tento inkubátor zaznamenává obrázky každého uloženého embrya ve více rovinách každých 10 – 20 minut.

Pomocí tohoto zařízení se dají sledovat a hodnotit tyto parametry:

 • přesné určení času prvního dělení embrya a jeho dalších dělení
 • morfologie prvojader a jadérek
 • struktura a umístění pólového tělíska
 • vzhled cytoplazmy
 • průběh fragmentace
 • počet, tvar a symetrie blastomer
 • tvorbu a počet jader po rozdělení embrya

Embryotransfer (ET)

Při embryotransferu jsou zavedena embrya do dutiny děložní. Přenos embryí do dělohy se provádí tenkým transferovým katetrem a pro pacientku je to nenáročný a bezbolestný výkon, podobný běžnému gynekologickému vyšetření.

O počtu transferovaných embryí rozhoduje embryolog s lékařem. A to na základě posouzení vývoje embryí, s přihlédnutím k průběhu předchozí léčby IVF, zdravotního stavu pacientky a jejího věku. Přitom se přihlíží k přání a především k souhlasu léčeného páru.

Do dělohy se zavádí jedno v některých případech dvě embrya.

Kryoembryotransfer (KET)

Kryokonzervace umožňuje uchovávat embrya v zamraženém stavu (-196 °C) pro pozdější užití.

Při kryoembryotransferu jsou embrya rozmražena, je zhodnocena jejich kvalita. A po krátkodobé kultivaci jsou zavedena do dutiny děložní tenkým transferovým katetrem.

Výkon je pro pacientku nenáročný, bezbolestný a podobný běžnému gynekologickému vyšetření.

Kontaktujte nás
a domluvme se na vaší cestě za snem

  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

  Zavolejte nám

  +420 417 539 903

  Copyright 2022 Stellart s.r.o.

  Copyright 2022 Stellart s.r.o.

  bt_bb_section_top_section_coverage_image