fbpx
 

Nejlepší potraviny pro zvýšení počtu spermií a pohyblivosti

27. 2. 2024
https://www.stellart-clinic.cz/wp-content/uploads/2024/02/fertility-still-life-arrangement-1280x854.jpg

Kvalita spermií je jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují plodnost. Stejně jako každý jiný orgán v lidském těle je i reprodukční systém závislý na dodávaných živinách a vitamínech. Některá jídla, mohou mohou pozitivně ovlivnit reprodukční zdraví člověka, zvýšit produkci testosteronu, a tím zvýšit počet spermií i jejich pohyblivost a kvalitu.

Zde pro vás máme malý seznam jídel, které vám mohou pomoci se zvýšením počtu a kvality spermií:

Ústřice:
Ústřice mají vysokou koncentraci zinku, který je nezbytný pro produkci a kvalitu spermií. Anebo stačí doplněk se zinkem.

Dýňová semínka:
Dýňová semínka jsou výživná a mohou pozitivně ovlivnit celkovou pohodu. Jsou vynikajícím zdrojem zinku pro udržení zdravých spermií a mužské plodnosti. Bylo zjištěno, že dostatečná konzumace zinku má dobrou souvislost se zlepšením kvality spermií, jejich pohyblivosti a hladiny testosteronu.

Hořká čokoláda:
Tato lahodná pochoutka však může nabídnout více než jen uspokojivou chuť. Ukázalo se, že hořká čokoláda je plná antioxidantů a obsahuje L-arginin, sloučeninu spojovanou se zlepšením počtu a pohyblivosti spermií.

Špenát:
Špenát neposiluje jen svaly, ale má pozitivní vliv na plodnost mužů, především díky vysoké koncentraci kyseliny listové. Udržování správné hladiny kyseliny listové je pro muže zásadní, protože hraje klíčovou roli při zachování tvaru spermií a prevenci abnormalit.

Vlašské ořechy:
Vlašské ořechy obsahují omega-3 mastné kyseliny, které mohou pomoci spermiím lépe se pohybovat. Mají také antioxidanty, jako je vitamin E a polyfenoly, které chrání spermatické buňky před poškozením způsobeným škodlivými látkami v těle. Navíc obsahují zinek.

Chřest:
Chřest je bohatým zdrojem vitaminu C, který chrání před volnými radikály a posiluje imunitní systém. Chřest je navíc prospěšný pro muže, kteří chtějí zvýšit objem svého spermatu. Vysoký obsah vitaminu C v této zelenině může pomoci udržet kvalitu a množství spermií.

Citrusové plody:
Antioxidanty, jako je vitamin C obsažený v citrusech, mohou hrát zásadní roli i při zvyšování mužské plodnosti. Pití pomerančového nebo grapefruitového džusu, který obsahuje 100 % ovocné šťávy, může přinést stejné výhody jako přímá konzumace těchto plodů.

Rajčata:
Obsahují také lykopen, silný antioxidant, který má řadu zdraví prospěšných účinků. Jedním z těchto přínosů je zvýšení počtu spermií u mužů. Nebojte, lykopen se nachází také v kečupu a omáčkách.

Granátové jablko:
Tyto jablíčka jsou vysoce výživná a obsahují řadu antioxidantů, které mohou být prospěšné pro celkovou pohodu. Pití šťávy z granátových jablek snižuje obsah škodlivé látky zvané malondialdehyd v krvi. Tato látka může negativně ovlivňovat spermatické buňky.

Celozrnné obiloviny:
Celozrnný chléb, quinoa, hnědá rýže a oves, může podpořit optimální zdraví spermií. Místo dodržování nízko-sacharidové diety odborníci doporučují konzumovat sacharidy s nízkým glykemickým indexem, jako jsou celozrnné produkty, ovoce a zelenina.

Česnek:
Obsahuje sloučeninu zvanou alicin, o které se předpokládá, že může zlepšit průtok krve mužskými pohlavními orgány. To může mít pozitivní vliv na počet spermií a objem spermatu.

Čočka:
Čočka je považována za bohatý zdroj bílkovin, vlákniny a kyseliny listové.

Avokádo:
Avokádo je skutečnou posilou pro zlepšení zdraví spermií. Díky vysokému obsahu kyseliny listové, vitaminu E a zinku poskytují základní živiny potřebné pro optimální počet a pohyblivost spermií.

Ryby, ideálně tučné, třeba losos a sardinky:
Losos a sardinky jsou bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které jsou známé pro své široké spektrum zdraví prospěšných účinků, jako je snižování krevního tlaku a redukce tvorby arteriálního plaku.

Kontaktujte nás
a udělejte první krok na cestě k vlastní rodině!

  * - povinná položka

  image-decoration
  image-decoration

  Zavolejte nám

  +420 417 539 903

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  Copyright 2024 Stellart s.r.o.

  image-decoration