Teplice

Lázeňské město Teplice

Teplice jsou lázeňské město ležící na severu Čech. Nachází se 90 km od Prahy v kotlině mezi Českým středohořím a Krušnými horami. Město má bohatou historii a nejstarší české lázně. První zmínky o léčebných pramenech zaznamenáváme již od 8. století. Na vrcholu slávy byly Teplice na přelomu 19. a 20.století, kdy bylo město přezdíváno Malou Paříží.

Konala se zde různá setkání za účasti evropských státníků, ke známým návštěvníkům však můžeme řadit i například J. W. Goetheho nebo L. van Beethovena.

V Teplicích můžete obdivovat mnoho památek. Doporučujeme navštívit zámek postavený v 16. století a zámecké náměstí s morovým sloupem Nejsvětější Trojice od mistra Matyáše B. Brauna. Přilehlý zámecký park v anglickém stylu přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.

V Teplicích se léčí kardiovaskulární choroby, dále pak problémy spojené s onkologickými onemocněními, poruchy žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka), nemoci pohybového ústrojí, nervová onemocnění a samozřejmě neplodnost.

Ubytování a relaxace

Teplice nabízejí celou řadu hotelů a dalších možností ubytování a my věříme, že pobyt pro Vás bude více než příjemný.

Pro doporučení ubytování či jakéhokoliv turistického výletu v Teplicích nás kontaktujte.

Hotel Giovanni Giacomo

Hotel Giovanni Giacomo

Hotel se nachází v historickém centru města Teplic na dohled lázeňským parkům a je obklopen vilami z přelomu 18. a 19. století.

Hotel U KOZIČKY

Hotel “U KOZIČKY”

Hotel najdete na okraji Zámeckého parku v těsném sousedství lázeňských budov Beethoven a Císařských lázní. Z oken penzionu je jedinečný výhled na nejatraktivnější část historického jádra Teplic.

Hotel Prince De Ligne

Hotel najdete v historickém centru lázeňského města. Nabízí celkem 32 pokojů, od prezidentského apartmá, přes dvoulůžkové apartmá, až po jednolůžkové pokoje.

Back to Top